Ma edzőtermi részletek helyett egy Tipp.
Az egészséges táplálkozás fontosságát sokan és sok helyen leírták már, viszont a cikkekben sok esetben csak arról beszélnek, hogy mit egyél, esetleg mikor.
A fogyókúrák is megmondják, hogy mikor ill. mit egyél, minegyik a saját (akár végletekig kicsavart) gondolatvilága alapján.
Akad olyan leírás is, ami elmagyarázza a bonyolult biológiai folyamatot, bár ebből egy átlag ember nem sokat ért, csak bámul mint borjú az új kapura. Múúúuuuu....???
Szóval aki elolvas 5-6 ilyen cikket, az tudja, hogy a húsban sok a fehérje, a legjobb ha csirkét, halat, ... eszik, a tej nem annyira jó, teljes kiőrlésű a tuti, ... blablabla.
De mennyit ehetünk ezekből?
A bevitt fehérje mellett mindegy, hogy mennyi a zsír?
Mennyi szénhidrát, mennyi fehérje, mennyi zsír a javasolt?
A fogyókúrának sem az a lényege, hogy hetekig elvegyünk mindent magunktól, hogy átmeneti súlyvesztés után, kiéhezve 1 hét alatt visszazabáljuk a kilókat, sőt a következő időszakban még többet.
Mind a fogyásban, mind az életmód váltásban segítséget jelethet, ha tudjuk, hogy mennyi kalóriát vittünk be, mennyit égettünk el, bevittük-e a kellő fehérje mennyiséget, ill. tartózkodtunk a túlzott szénhidrát és zsír fogyasztástól.
Ebben segít a Kalóriabázis oldala.
A használata egyszerű mint a rajzszög, vezet minket, adja magát.
Egyszerű regisztráció (a szokásos: felhasználónév, jelszó, email) rövid információs admin (kor, magasság, súly) és célmeghatározás (kívánt fogyás, mennyi idő alatt) után kezdhetjük is vezetni a napi étkezésünket.
Beírjuk az elfogyasztott étel nevét és kidobja a hasonló étleket, azok kalória értékét, fehérje, szénhidrát, zsír tartalmát. Lehet választani mennyiséget: gramm, dkg, kiló, szelet, db, ...
A rendszer összeadja a napi bevitelt és jelzi, hogy a célokhoz képest hol tartasz az adott napon.
Nem hiba nélküli, bizonyára bele lehet kötni, de miért tenénk? Segít a hozzá nem értő, egyszerű embernek, hogy ne kelljen mindennek utána olvasni 5-10-20 oldalon, vagy kockás füzetben vezetgetni az étkezést, kalóriákat, és megfelelően mobil, hogy bárhol, bármikor (otthon, munkahely, ...) kitöltsd.
Egészségünkre!
Címkék:
Tippek